Mozaiku.net

Shpërndaje

15 vjeçari nga Gjakova, Leon Axhemi ndërtoj mozaikun e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut nga 375 kuba rubiku. Ai është i gjatë 141cm dhe i gjërë 85cm. Qëllimi kryesor i mozaikut ishte për nder të datëlindjes së 616 të Skenderbeut.

Me sa dijmë ky është mozaiku i parë i bërë nga rubikonët në trevat tona.


Shpërndaje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Përmbajtja është e mbrojtur!